niedziela, 3 października 2021

202106 Saksonia

 12/06/2021

mieliśmy w czerwcu fajną podróż do Zwickago, ale niestety część zdjęć wcięło ponieważ mój telefon miał awarię w wyniku zalania w czasie ulewnego deszczu. Pozostały jedynie zdjęcia z telefonu Ani., który też zaczął świrować bo padła stabilizacja obrazu w wyniku drgań przenoszonych przez motocykl.

Podróż mieliśmy fajną bo lubimy promy, więc przez Odrę przeprawialiśmy się w okolicy Czerwieńska, w Brodach, gdzie mieliśmy pierwsze oberwanie chmury. Granicę minęliśmy w Łęknicy, żeby później spotkać się z przyjaciółmi okolicy Miśni, w Golk, w restauracji na wzgórzu z winnicami. Tu właśnie padł mój telefon :-(

Do Zwickau dojechaliśmy przed północą


13/06/2021

ile można siedzieć na dupie. Wsiedliśmy na Tigera i pognaliśmy do Göltzschaltbrücke w Netzschkau.








stabilizacja obrazu :-D





Kolejna atrakcja to Tallsperre Pöhl, gdzie długo nie zabawiliśmy, bo mieliśmy plan podjechać do Bad Elster gdzie ponoć była atrakcyjna nieruchomość do kupienia, z dobrymi perspektywami na biznes.









 Pokręciliśmy się po miasteczku, zjedliśmy obiad i stwierdziliśmy, że znacznie zaniżamy średnią wieku tego sanatoryjnego miasteczka i emocjonalnie nie jesteśmy gotowi na robienie biznesu w takim miejscu. 


















Kolejny  punkt podróży to Auersberg








14/06/2021

wracamy do kraju. Mój plan to zaliczyć Großdeutschland Ring w okolicy Hohnstein. Ale po drodze trafiamy do Rathen zobaczyć perłę Szwajcarii Saksońskiej czyli Bastei. 




























Ponieważ droga jak zwykle zabiera nam zbyt dużo czasu to bookujemy nocleg w stolicy musztardy, czyli Bauzen, po naszemu Budziszyn.




15/06/2021

po poszukiwaniu musztardy wiśniowej ruszamy dalej w drogę i kolejnym promem w okolicy Zielonej Góry przekraczamy Odrę,.